KM03-07
Tørstil multi-jet trådløs fjernventil kontrol forudbetalt klasse B (R80/R100) med intensiv dataindsamling
Anvendelse: Multi-Jet er en STS (standardoverførselsspecifikation) kompatibel, tastaturindgangstype, elektronisk ventilkontrolleret forudbetalingsvandmåler. Denne målertype er IP67 -beskyttelse mod støv og oversvømmelse og kan overleve i et servermiljø. Basismåleren er leveret og bevist af millioner af serviceforbindelser til pålidelig og omkostningseffektiv måling af forbrug. Operation med CIU kan måleren meget reducere manipuleret.
Beskrivelse
1. funktioner
2. hovedtabskurve
3. nøjagtighedsfejlkurve
4. installationsdimension
| Varenr | 15 | 20 | 25 | 32 | 40 | 50 | |
| 1/2 " | 3/4 " | 1 " | 1-1/4 " | 1-1/2 " | 2 " | ||
| L1 | mm | 165 | 190 | 225 | 230 | 245 | 280 |
| L | mm | 190 | 225 | 260 | 260 | 300 | 300 |
| H | mm | 104 | 106 | 114 | 117 | 147 | 172 |
| W | mm | 99 | 99 | 103 | 104 | 124 | 125 |
| Forbindelsestråd | D (mm) | G3/4B | G1B | G1-1/4B | G1-1/2B | G2B | G2-1/2B |
| Flange | |||||||
5. Hoved tekniske data
| Dn | Mm | 15 | 20 | 25 | 32 | 40 | 50 | |
| STØRRELSE | Tomme | 1/2 ” | 3/4 ” | 1 ” | 1-1/4 ” | 1-1/2 ” | 2 ” | |
| Q4 | M3/h | 3.125 | 5 | 7.875 | 12.5 | 20 | 31.25 | |
| Q3 | M3/h | 2.5 | 4 | 6.3 | 10 | 16 | 25 | |
| R80 Q3/Q1 | Q2 | M3/h | 0.05 | 0.08 | 0.126 | 0.2 | 0.32 | 0.5 |
| Q1 | M3/h | 0.031 | 0.05 | 0.079 | 0.125 | 0.2 | 0.312 | |
| R100 | Q2 | M3/h | 0.04 | 0.064 | 0.1 | 0.16 | 0.256 | 0.4 |
| Q3/Q1 | Q1 | M3/h | 0.025 | 0.04 | 0.063 | 0.1 | 0.16 | 0.25 |
| R125 | Q2 | M3/h | 0.032 | 0.051 | 0.081 | 0.128 | 0.2 | 0.32 |
| Q3/Q1 | Q1 | M3/h | 0.02 | 0.032 | 0.05 | 0.08 | 0.128 | 0.2 |
| Maksimalt tryk | Bar | 16 | ||||||
| Maksimalt testtryk | Bar | 24 | ||||||
| Tryktab | Bar | 0,63 (som komplet enhed) | ||||||
| Maksimal temperatur | ° C. | 50 | ||||||
| Arbejdstemperatur | ° C. | 0-50 | ||||||
| Max læsning | M3 | 99999.9999 | ||||||
| Minimum læsning | M3 | 0.00005 | ||||||
| Højde | M | 400-1400 over havets overflade | ||||||
| Maksimal relativ fugtighed | Beholdende | 95Beholdende | ||||||
| Max tilladt fejl (MPE) | % | Q1 ≤ Q ≤ Q2 5% Q2 ≤ Q ≤ Q4 2% | ||||||
Det korte svar: ejerskab følger normalt måleren, ejendomsgrænsen og den lokale takst For de fleste enfamiliehuse ejer og vedligeholder vandværket se...
Hvis din vandregning pludselig springer fra $60 til $140, og ingen fyldte en pool, er årsagen næsten aldrig vandselskabet. I de fleste hjem er den største...
Ved en fabriksport i Ningbo venter en palle med DN15 vandmålere på den endelige inspektion. En tekniker åbner en ventil, ser registret fremad og kontrolle...
Forestil dig, at du leder et boligbyggeri, hvor de gamle vandmålere er ved at nå slutningen af deres levetid. Halvdelen af lejerne spørger om uklare afl...
Når en vedligeholdelsesleder begynder at indkøbe erstatningsvandmålere, handler det første spørgsmål sjældent om mærke. Det handler om type. Produktkatalo...
De fleste problemer med vandmåler er ikke mystiske. Uanset om du administrerer en udlejningsbygning, driver en lille fabrik eller blot sporer dit husholdn...